Numărul locurilor de muncă disponibile în judeţul Giurgiu a crescut

Conform datelor transmise de Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă Giurgiu, numărul locurilor de muncă disponibile în judeţul Giurgiu a crescut considerabil în ultima perioadă, de la 76 de posturi vacante existente la data de 19 iunie a.c., ajungând în prezent la 130 de locuri vacante.
Cele mai multe dintre acestea sunt oferite de SC ANGEL TRADE FASHION SRL, SC C & A FRACHT TRANSPORT LOGISTIK SRL, SC TRANSPORT INTER SRL, SC NISSA DESIGN SRL şi SC SHIPYARD ATG GIURGIU SRL, în domeniile transport, construcţii şi textile.
Astfel, SC C & A FRACHT TRANSPORT LOGISTIK SRL angajează 10 şoferi autocamion/maşină de mare tonaj, 5 şoferi autobuz, 5 muncitori necalificaţi, 2 tinichigii carosieri, 2 vopsitori auto, 2 mecanici auto şi 2 electricieni auto, SC TRANSPORT INTER SRL angajează 10 şoferi autocamion/maşină de mare tonaj şi 2 şoferi autobuz, SC ANGEL TRADE FASHION SRL angajează 10 confecţioneri asamblori articole din textile, iar SC NISSA DESIGN SRL, 8 confecţioneri asamblori articole din textile. De asemenea, SC SHIPYARD ATG GIURGIU SRL angajează 5 lăcătuşi construcţii metalice şi navale, 5 muncitori necalificaţi la asamblarea, montarea pieselor şi 5 sudori. La Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului sunt disponibile următoarele posturi: un asistent medical generalist, o infirmieră, un muncitor întreţinere (lăcătuş mecanic) şi un instructor educator. În lista posturilor vacante se regăsesc şi cele de bucătar, ospătar, frizer, lucrător comercial, agent de pază sau contabil.

Ultima modificare: 03.07.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Şedinţa extraordinară a Consiliului Local al Municipiului Giurgiu